Wiosna w Magnolii

Wokół pachnie majem. Cudownie wtedy dostrzegać każdym rankiem piękno budzącej się do życia przyrody. Promienie słońca zawitały już do wszystkich pokoi. A my po długiej zimie tęsknimy do kolorów. Namiętnie możemy pochłaniać zapachy rano skoszonej trawy, fioletowych gron bzu, podziwiać dostojność kwiatów magnolii i tańczące wokół motyle. A dalej maleńkie śliczne kwiaty różanego drzewa, niebieskie płatki niezapominajek, co figlarnie spoglądają żółtym oczkiem na każdego gościa.
Wiosną rodzą się w nas najpiękniejsze marzenia i świat cały ślicznieje, a serce odrodzone jeszcze raz młodnieje. W ogrodzie są rozsiane w różnych miejscach kamienie, można na nich przysiąść, odetchnąć, spokojnie popatrzeć na strumień przy oczku wodnym i po całym dniu pracy znaleźć tam wytchnienie.
Po wejściu na zielony mosteczek łatwo można się zafascynować grą świateł i barwami odbijającymi się w wodzie. Ten romantyczny wypoczynkowy zakątek z atrakcyjnymi pnączami, pałkami wodnymi, sitowiem, które dodają uroku temu miejscu, zachęca do obserwacji w każdej porze roku. W każdej chwili dnia, a nawet nocy obecny jest poszum drzew, a z nim jest tyle bajania, że rękę wyciągnąć możesz do drgających liści.
I tak wsłuchany w te cudowne grania przyrody, zastygasz w bezruchu spoglądając na świat w bezgranicznym trwaniu.